Senzacionalna Matea Parlov Koštro osvojila europsko srebro u maratonu

2022-08-19T15:55:09+02:0015. kolovoza 2022.|Sport|

Piše: Antonija Dujmović

Europsko prvenstvo u atletici koje se održava od 15. do 21. kolovoza u Münchenu nije moglo početi bolje! Senzacionalan uspjeh ostvarila je hrvatska maratonka Matea Parlov Koštro osvojivši danas srebrnu medalju. Uspjeh je tim veći što je ovo za Hrvatsku prva europska medalja u maratonu.

Našoj je maratonki zlato izmaknulo za samo šest sekundi. Utrku je istrčala za 2:28.42, netom iza pobjednice, Poljakinje Aleksandre Lisowski. Da je u odličnoj formi Parlov Koštro je dala naslutiti još u Hannoveru gdje je maratonsku utrku istrčala gotovo s identičnim rezultatom, ovosezonskim osobnim rekordom 2:28:39.

Matea Parlov Koštro, doček s OI Tokio 2021. Foto: HOO

Podsjetimo, Matea Parlov Koštro je već prošle godine na OI u Tokiju osvojila najbolji plasman za Hrvatsku na velikim natjecanjima. Na svojoj prvoj olimpijskoj utrci u japanskom Sapporu zauzela je 21. mjesto, a na cilj je stigla kao 6. Europljanka. O putu koji je prethodio današnjem senzacionalnom uspjehu pročitajte više u intervjuu koji je za naš portal ova maratonka dala tijekom priprema za OI u Tokiju.