Splićanka Lena Stojković nova je europska prvakinja u taekwondou

2021-04-09T10:17:10+02:009. travnja 2021.|Sport|

Europsko taekwondaško prvenstvo u glavnom bugarskom gradu Sofiji odlično je počelo za hrvatske predstavnike i predstavnice. Devetnaestogodišnja Lena Stojković osvojila je zlatno odličje u kategoriji do 46 kg.

U prvom kolu prekidom je pobijedila Finkinju Tammilu 22-2, da bi u četvrtfinalu napravila pravi pothvat svladavši sa 18-8 braniteljicu naslova europske prvakinje, trofejnu Turkinju Rukiye Yildirim, koja će na Olimpijskim igrama u Tokiju nastupiti u kategoriji do 49 kg.

Članica splitskog TK Marjan bila je uvjerljiva i u polufinalnoj borbi protiv Izraelkinje Rivke Bayech (28-8). Sjajnu formu potvrdila je i u finalu trijumfom nad Ruskinjom Larisom Medvjedevom 18-10.

U suradnji s trenerom Veljkom Laurom, Lena Stojković je sa samo 19 godina stigla do četvrtog velikog odličja u karijeri. Europskim zlatom u Sofiji kompletirala je kolekciju medalja u sve tri uzrasne kategorije, prethodno je kao kadetkinja osvojila broncu na EP-u, a medalje istog sjaja osvojila je i u juniorskoj konkurenciji – na SP-u u Tunisu 2019. te godinu dana prije, na Olimpijskim igrama mladih (OIM) u Buenos Airesu.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita Leni Stojković osvajanje naslova europske seniorske prvakinje!