Dora Ljutić 21. u slalomskoj utrci sa 88 skijašica na Europskom olimpijskom festivalu mladih

2023-01-27T20:35:46+01:0025. siječnja 2023.|Sport|

Četvrtog natjecateljskog dana na XVI. zimskom Europskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF), kojem je domaćin talijanska regija Furlanija-Julijska krajina (Friuli Venezia Giulia), 17-godišnja hrvatska skijašica Dora Ljutić zauzela je u slalomu vrlo solidno 21. mjesto.

U odnosu na pobjednicu, Austrijanku Leonie Raich (1:32.83), bila je sporija za 3.41 sekundu. Srebro je osvojila Njemica Laila Illig (+0.89), a broncu Šveđanka Moa Landstroem (+0.91). Uzmemo li u obzir da je Dora ljutić u prvoj vožnji bila na 30. mjestu (+3.96), te da se na startu ženskog slaloma pojavilo 88 skijašica, ukupno 21. mjesto hvalevrijedan je domet još jedne velike skijaške uzdanice iz obitelji Ljutić.

Dora Ljutić i Leona Garac na svečanosti otvaranja EYOF 2023. u Italiji gdje je nastupilo ukupno osam hrvatskih sportaša/ica / Foto: HOO

U četvrtak (26. siječnja) Doru Ljutić očekuje nastup u veleslalomu.

Hrvatska predstavnica u skijaškom trčanju Leona Garac zauzela je 55. mjesto (16:54.5) u disciplini 5 km slobodno, zaostavši 3 minute i 44 sekunde za pobjednicom, Francuskinjom Tirloy Margot.

Izvor: HOO / Vinko Knežević